DUYU GELİŞİM ATÖLYESİ

Çocuklara zengin duyusal deneyimler yaşayacağı ortamlar sunarak daha fazla merak ve gözlem yapmalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Duyusal oyun atölyemizde her hafta çocuğun bir duyu alanına hitap edecek duyusal oyun tepsisi hazırlıyoruz. Tat alma, koku, görme, dokunma, işitme duyularına hitap ediyoruz. Çocuğun duyularını harekete geçirirken onları doğru yere kanalize etmesine yardımcı oluyoruz. Çocukların dikkat, odaklanma, neden sonuç ilişkisi kurma becerisini geliştiriyoruz. Çocukların duyularını uyarmak için çaba harcarken bir çok gelişim alanını da desteklemiş oluyoruz Duyusal oyun atölyemizde Taşlar, farklı yüzeyler, renkli objeler, ses çıkaran materyaller, çamur, kum, su balonları, kokular vb. bir çok çalışmalar ile duyusal atölyemizde oyunlarımızı sunuyoruz…..

Öğrencilerin duyu gelişimi, odaklanma, dikkat, yaratıcılık, farkındalıklarını artıracakları ve araştırırken deneyimleyecekleri çalışmalarla fiziksel, bilişsel, duyusal, sosyal gelişmelerini destekleyecek olan atölyelerdir.